Büyü Nedir ve Niçin Yapılmaktadır?

Büyü, Cinler aracılığı ile insanların iradelerine tesir etme, değiştirme, yönlendirme ve zihninde negatif duygulara kapı aralama, fikirlerini etkileme, işlerini ve ruh sıhhati bozma, fizyolojisini etkileme, gibi konularda yapılan müddeti geçici veya kalıcı tesirde olan işlemdir. Büyü insan iradesine direk olarak tesir eder. Hayatımızın şekillenme sürecinde en belirleyici özelliğimiz irademizdir. Karar verme ve onu uygulama azmi, doğru bildiğimizin arkasında durma, yanlış düşündüğümüzü kararlılıkla reddetme gibi fonksiyonları irademiz ile kontrol altına alırız.

Dolayısı ile büyü direk olarak irademizi ele geçirdiği için istek dışı eylemler gerçekleştirmeye başlarız.Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Allah’tan aldığı ayetleri tebliğ etmeye başladığı vakit, Mekke müşrikleri tarafından büyü ve sihir yapmakla itham edilmiştir. Bu vaziyet bize Arap toplumunda büyü ve sihrin bilindiğini ve ona inanıldığını göstermektedir. Rabbimizin Felak Suresi’nde düğümlere üfleyenlerin şerrinden Allah’a sığının buyruk ve tavsiyesini vermesi, o dönemde de büyü ve sihir yapıldığının açık bir göstergesidir.

Büyü Niçin Yapılmaktadır?

Genelde büyü ve sihir birbirini seven kişilerin arasını bozmak için, insanları kötü vaziyete düşürmek ve zarar vermek için, kin ve nefret beslemesini sağlamak gibi kötü işler için kullanılan bir metottur. İyi niyetle ve hayırlı işler için yapılan büyülerde bulunmaktadır. Bu tip iyi niyetler yapılan büyülere ak büyü denilmektedir. Aralarında şiddetli geçimsizlik bulunan çiftlere uygulanan muhabbet büyüsü ak büyüye örnek olarak gösterilebilir. Bu tarz niyetlerle yapılan büyülerin dini açıdan hiçbir mahzuru yoktur. Şayet birine büyü yapılmış ise mutlaka uzman bir hocadan destek alınması şarttır. Büyü asla şahsi çabalar ile bozulamaz Çünkü büyü kişiye özel ve özelliklerine göre yapılmaktadır. Yapılan büyü tespit edildikten sonra kişiye özel olarak büyü bozulmaktadır.

Büyüler Kaça Ayrılmaktadır?

Büyüler ak büyü ve kara büyü olmak üzere iki temel ana gruba ayrılmaktadır. Ak büyüler olumlu ve iyi şeyler için, Kara büyüler ise kötü amaçlar için yapılmaktadır. Ak Büyü Nedir ve Niçin Yapılmaktadır? ile Kara Büyü Nedir ve Niçin Yapılır? makalelerimizin içeriğini okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Büyü Neden Tekrarlanır ve Tazelenir?

Bazı büyüler şiddetlerine göre yapılır. Bazen hafif büyüler yapılır ve daha sonra şiddetli olanları yapılır. Öyle tesirli kara büyüler vardır ki ilk seferde uygulandığında insanı ölümüne bile yol açabilir. Ayrıca büyü bozulduktan sonra tesirini kaybetmektedir. Bunu için büyü tekrarlanır ve tazelenir.

Her türlü konuda bizimle hiç çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2 thoughts on “Büyü Nedir ve Niçin Yapılmaktadır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir