Cin Musallatı Nedir ve Nasıl Anlaşılır?

Cin Musallatına maruz kalan insanlarda çok garip hareketler görülmektedir. Bir kişide Cin musallatı olduğunun belirgin belirtileri bulunmaktadır. Bu belirtilerin başlıcaları; vücudunda ve ellerinde adalemeler, ayaklarda, ellerde ve vücudunda yanma hissi, çene kilitlenmesi, sürekli halsizlik, aşırı uyuma isteği, manasız konuşmalar, gece yürümeleri, sinirlilik, aşırı stres altında olma hissi gibi belirtiler görülebilir. Bu tür bir vaziyette maruz kalınan kişinin bir an önce Cin Musallatından hemen kurtarılması gerekmektedir. Bunu yapmak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. İlim ehli uzman bir hocadan yardım alınması gerekmektedir.

Türk korku filmlerinin çoğunda büyü yapılır daha sonra cinler insanlara musallat olur şeklinde izlenim verildiğinde insanlar her kötü durumda musallat olayından şüphelenirler. Öncelikle kişi kendini iyi hissetmezse doktora görünmeli rahatsızlığı hakkında tahkikler yaptırmalıdır. Çünkü tabipler insan fizyolojisinden anlayan ve anatomik yapımızdan ya da çevresel dış etkilerden dolayı oluşan rahatsızlıklar konusunda uzman kişilerdir ve bizlere rahatsızlık hususunda bilgi ve tedavi sunmaktadırlar. Buna rağmen tedavi etki etmiyor ve rahatsızlık ruhsal boyutta ise farklı bir etken olabilir mi diye başka boyut etkilerine de göz atılması gerekmektedir.

Her Ruhsal Çöküntü Cin Musallatı Değildir

Çevresinde ruhsal çöküntüye uğramış her kişiye cin musallat olmuş demek doğru değildir. Örneğin akli dengesi yerinde olmayan kişilere hemen cin musallat oldu büyü yapıldı diye bir teşhis konulur. Kişilik ve davranış bozukluğu yaşayan veya şiddete karşı meyil gösteren kişilere cin musallat oldu deyip geçmek doğru değildir. Küçüklüğünde yaşadığı bir olayın etkisinden çıkamayan veya aşırı şiddet görüp içine kapanmış olan kişiler psikolojik bunalımda olan kişilerdir ve bir psikolog tarafından tedavi edilmesi gerekir. Cin musallat olması durumu ise aniden kişi hal ve hareketlerinde değişiklik gösterme gibi etkiler meydana getirir. Fiziksel olarak bir sorunu olmayan ancak halüsinasyon görüp var olmayan insanlarla konuştuğu söyleyen bazı kişiler olduğu bilinmektedir. Bu kişiler öncelikle detaylı sağlık kontrollerini yaptırmaları gerekmektedir.

Yakın bir zamanda halüsinasyonlar görüp halüsinasyonlarında bir kişinin kendisine bir takım şeyler söyleyip yerine getirmesini istediğini söyleyen ve tarafımızdan danışmanlık hizmeti almak istediğini belirten bir hasta bizlere başvurdu. Hastanın kontrol edilen enerjisinin oldukça düşük olduğunu fark edip, hastaya beyninde bir problem olabileceğini belirttik. Hasta yakını cin musallat olmuş olabilir tekrar bakın diyerek ısrar etse de hasta yansıttığı enerji ile bu durumu yansıtmıyordu. Nitekim hasta yakınının yakın zamanda bildirdiği havadiste hastanın beyninde tümör olduğunu söyledi.

Yukarıda bahsedilen örnekte olduğu gibi her halüsinasyon bir musallat göstergesi değildir. Bu gibi durumlarla karşılaşan kişilerin en büyük yardımcı ise önce Allah sonra ise yakınlarıdır. Kişinin moralini üst düzeyde tutmaları  ve sağlık kuruluşuna götürüp kontrol ettirmeye ikna etmeleri hastanın yararına olacaktır. Böylelikle musallat kelimesi altında çıkar elde etmeye çalışan insan tacirlerine de engel olunmuş olacaktır. Halüsinasyon gören kişilerde hemen korkmamalı, problemlerini büyütmemeli çözümü belki de çok basit olan bir hastalık için psikolojik dengelerini bozmamaya özen göstermeleri gerekmektedir.

1 thought on “Cin Musallatı Nedir ve Nasıl Anlaşılır?

  1. son zamanlardan kendimi hiçte iyi hissetmiyorum bana büyü yapıldığıdan şüpheleniyorum. Bakım ücretlimidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir