Karabasan Nedir ve Nasıl Kurtulunur?

Karabasan, uyanıldığında kol ve bacakların felç olmuş gibi hareket edememesidir. Rüya sonrası olur ve bu olaya uyku felci de denir. Çoğunlukla uykudan uyanma vaziyetlerinde görülür. İnsan  uyanıktır, ama hiç bir yerini hareket ettiremez sanki felç olmuş veyahut soluk almayacakmış vaziyetindedir. Çok ürkütücü olan bu vaziyet, 15-20 saniye kadar devam edip kendi kendine biter veyahut dışarıdan bir kişinin dokunması neticesi sonlanır.

Karabasan Çökmesi Durumu Nedir?

Bu durum, kişinin bilincinin tamamen açık olmasına rağmen hareket etmemesi halidir. Başka bir ifadeyle bir, bir kişinin uykuya dalarken veya uyanır hale gelirken hareket edememesi, kıpırdayamaması veya konuşamaması hissidir.

Karabasan, Gerçekten Cinlerin Etkisi ile mi Oluşmaktadır?

İslam dinine göre karabasan cinlerin etkisiyle oluşur. Bu olay cinlerin insana musallat olmasıyla ilgilidir. Uyku ve uyanıklık arasında karabasan gelebilir. Genellikle kıllı, siyah, bir ağırlığın üstünüze çöktüğünü hissedersiniz. Gece uyurken, aniden bir ses duyabilirsiniz. Bu ses sizi dışarıya çağırabilir. Ve siz de o sesin peşinden bir uyurgezer gibi gidebilirsiniz. Bu durumda bir Ayete’l-Kürsi okumak etkilidir. Ya da ALLAH diye bağırın göreceksiniz ki bu halden kurtulacaksınız. Karabasan olayı, dinlerin ve bilimin ortak sorundur ve özellikle dindar insanlar bunun cin kaynaklı olduğuna inanır. Geleneksel olarak Ruslarda yaygın olan inanışa göre, kötü evlilik, ihanet vb. durumlar buna sebep olur İngiltere’de insanlar gece uykuya dalarken cadıların insanların göğsüne oturduğuna, ve nefes alamamasına sebebiyet verdiğine inanırlar.

Çocuklarda Karabasan

Karabasan gören bir çocuk çığlık atabilir, kaçmak isteyebilir. ve yerinden kalmak isteyebilir. Bu durum birkaç dakika sürse de çok büyük korku verir çocuklara. Karabasan genellikle 4-12 yaşları arasında görülmeye başlanır. Bu durumlarda çocuğumuzu yatıştırmak anne ve babalar olarak en büyük görevimizdir. Karabasan gören bir çocuk sabah uyandığında gece yaşadıklarını hatırlamayabilir. Bu da son derece normal bir durumdur endişe etmeye gerek yoktur. Karabasan uykunun en derin olduğu anda hissedilir. Bazı çocuklar ayda 1-2 kere karabasan görebilir. Bazı çocuklar ise bu durumu daha sık yaşar. Çocuğunuzu korkutmadan uzman bir kişiye doktor ya da hocaya götürmeniz uygundur. Çocuklar genel olarak bazen televizyonda izlediği bir filmin etkisin de de kalarak karabasan görebilir. Çocukları bu yaşlarda bu tür filmlerden uzak tutmak ta etkili bir yoldur

Karabasandan Nasıl Kurtulunur?

Sürekli olarak karabasandan çekiyorsanız çok etkili olan vefkli bir muska hazırlayabiliriz. Allah’ın izni ile karabasandan kesin kurtulacaksınız.

Her türlü konuda hiç çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

2 thoughts on “Karabasan Nedir ve Nasıl Kurtulunur?

  1. Ben manevi olarak yillardir hastaydim tam kesmisken internete bir gezinirken bir makale ilgimi cekti guzel ve seffaf bir yaziydi okuduktan sonra umutsuzca hocayi aradim kisaca Rabbim onu sebep ederek sifami buldum cok sukur tum islerimde duzeldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir