Muska Nedir?

İçinde, Ayet-i Kerimeler ile Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) kutlu dualarını ihtiva eden ve hastalık, büyü, nazar, cin musallatı gibi konular ile ilgili hazırlanan, insanlara huzur, güven, savunma ve psikolojik deşarj olma sağlayan uygulamaya muska denir.

Hazırlanan muskalar, rulo veya üçgen şeklinde katlanılır. Bazen cilt üzerine de yazılmaktadır. Bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele veya bir yere asılıp kullanılır.

Hastalıkların şifa bulması için, insanlara yapılan büyüleri bozmak için, Nazardan savunmak için, Cinlerden savunmak için muskalar yapılmaktadır. Yapılan muskalardan temiz bir iman, iyi niyet ve imanlarla ile netice beklemek son derece ehemmiyetlidir.

Muska Allah ve Peygamber efendimiz (S.A.V.) kelamı olup içsel bir zırh görevi görmektedir. İnsanlara hiç bir zararı yoktur. Okunan veya yazılan Ayet, Hadis ve Dua tamamiyle aslına bağlı kalınarak hazırlanır. Muska hakkıyla savunmalıdır ve üzerinde taşıyan kişinin muskanın içinde ne yazıldığını bilerek hareket etmesi gerekmektedir. Muskayı herkes hazırlayamaz. Hazırlayan kişinin ilim ve irfan sahibi olması koşuldur. İlim ve İrfan sahibi olmayan kişilerce hazırlanan muskalar yarar yerine zarar verebilmektedir.

Muskanın dini açıdan hiçbir mahzuru yoktur. Zira muskanın içine yazılanlar Ayet, Hadis ve Dualardır. Bir kişinin içinde bulunduğu vaziyet ne olursa olsun, oldukça sıhhatli dahi olsa üzerinde muska taşımasında hiçbir mahsur yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir