Tılsım Nedir ve Tılsım Hakkında Bilinmeyenler

Tılsım insanlık tarihi kadar eskidir. Bilinmeyen ve esrarlı güçlerin tılsıma sahip olanlara bu güçleri verdiği, uğur getirdiği ve insanların yaşantılarına pozitif enerji verdiği nesnelerdir. Tüm hayır ve şer Allah’tandır. Onun izni olmadan, hiç bir şey olmaz. O dilediğine, dilediği kadar verir.

Tılsımlı nesneler, onu taşıyana, başkalarında olmayan özellikler katarken, gerektiğinde onları belalardan savunmasına yardımcı olmuştur. Ancak burada netlikle belirtilmesi gerekir ki, bunların işe yaraması için, Allah’a iman ve temiz bir kalp koşuldur. Tılsımı taşıyan, her şeyin Allah’tan olduğuna iman etmeli ve tılsımın yalnızca O dilerse, bir işe yarayacağını bilmelidir.

Tılsım yapmak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Bunu yapacak olan kişinin evvela ilim ehli ve yapacağı tılsımı da salih niyetlerle yapması gerekmektedir. Bu nedenle, kişinin aşk hayatının iyi olması, nasibinin açılması, işlerinin daha iyiye gitmesi veya onun üstüne yapılan bir büyünün bozulması ve büyüden savunması emelleriyle tılsımlar yapılmaktadır.

Tılsımın yapılması için özel malzemeler gerekmektedir. Özenle ve şuurlu seçilmiş metal, kâğıt veya başka bir malzeme üzerine yapılan tılsımlar, kullanacak kişi tarafından üstünde taşınmalıdır.

Bütün her şeye kadir olan sadece yüce Rabbimizdir. Gücün kaynağının tılsım olduğunu söylemek şirktir. Tılsım taşıyan ve muhafaza eden kişi bunun farkında olmalı ve bu şekilde inanmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir