Ünlülerin Falcısı

Ünlülerin Falcısı.

Fal Bakmak Herkesin işi diyildir.Her köşede bakıyorsun herkes eline bir fincan almış fal millete fal bakıyor.Bu şahıslar gerçek falcıların ismini lekelemekte.

Fal günümüzde meraklilarin cok olduğu bir cesit eglence bicimidir.Meraksız biri olsanız bile mutlaka Fala inanmayın ama falsızda kalmayın.sözünü duyduktan sonra mutlaka merak içerisine girmişsinizdir. Herkes yaratılış gereği yaşamındaki evreleri merak eder ve sorgular.Hele ki özel dönemlerde bu ilgi ve merak daha da artar ve o dönemlerde neler olacağını düşünür.Gelecekle ilgili cevapları merak eder ve bunun arayışına girer.


Peki fal nasıl bakılır yada hangisi kesin sonuç verir diye düşünebilirsiniz.Dünyada bilinen fal sayısı binden fazla olduğu söylenmektedir.Belirli metotlar ve mekanlar kullanarak gelecek yine görülebilir.Bir bakıma gelecek veya bilinmeyen geçmiş hakkında haber verme iddiası anlamına da gelir.
Fallardaki amaç bellidir,geleceğin görülmesi.Ama bunların birçoğu için oldukça fazla bilgi ya da doğuştan gelen bazı yetenekler gerekir.Bu yetenekler doğrultusunda algıları açık olan insanlardan gelecekten haber aldığına inanır ve çeşitli yöntemlerle,mekanları kullanarak insanların meraklarını gidermeye çalışırlar.Falcılığın tarihi oldukça eski zamanlara dayanmaktadır Mısır Kahinlerinden tutun Tüm dünyadaki doğaüstü güçleri olan şahıslar dünyanın farklı ülkelerinde böyle şahıslar çıkmıştır,vardır.Eski Çağlarda falcılık yapıldığını gösteren belgeler bulunmuştur. Falcılık tarih boyunca batıl din mensuplarınca rağbet görmüş ve hekimlerin tamamlayıcı unsuru olarak ta kullanılmıştır.
Varoluşundan beri insan oğlu merak ve öğrenme iç güdülerini bir türlü yenememiştir. Birazda olsa bunu yatıştırmak ve ihtiyaçlarını gidermek için fal bir nebze çözüm olmuştur.Bununla beraber de bu işi meslek haline getiren insanlar çıkmış ve yüzyıllardır süre gelen bir meslek haline gelmiştir.

NOT:Bana derseniz fal geleceyi bildirmez sadece sizin için kötü düşünen düşmalarınızın beyinlerinde geçirmiş olduğu planlardan sizi fal aracılığlan haberdar etmektedir.

Kadıköyün En İyi Falcısı.

yorum Yap