Vefk Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Vefk bir problemin çözüme kavuşması için veyahut bir çıkar ele geçirmek için enerjinin başka bir noktaya transferini olası kılan, en tesirli dua, vefk nedir sorusunun en uygun tanımıdır. Vefk’in kelime manası uygunluğun olması, uyma, uzlaşma, işlerin yolunda gitmesidir. Dini manası ise “tesirli dua” demektir.

Vefk, tevafuk kelimesinden gelir. Tesadüf, rastgele ve önlemsiz olmadır. Tevafuk ise birbirine uygunluk, önceden ayarlanmış olması manasına gelmektedir. Günlük hayatta tesadüf kelimesini çok kullanmamıza karşın, gerçek hayatta tesadüfe yer yoktur. Tevafuk vardır. Yaratılış dahil olmak üzere ve olan olaylar tesadüf değil, tevafuktur.

Vefk Nasıl Hazırlanır?

Vefk yapılan kişi, şayet vefk saatinde ve gününde bitkisel mürekkep ile yazılmış ise; üstündeki ağırlığın kalkmış olduğunu, daha enerjik ve sinirlilik halinin geçtiğini hisseder. Özetle vefk, bir ayet veya dua metninin sayısal rakamlara çevrilerek hazırlanır. Her harfin bir sayı değeri bulunmaktadır. Bunun için ebced hesabı kullanılmaktadır. Vefki yazan ve hazırlayan kişinin ebced hesabı ve havas ilminde ciddi bir şekilde uzman olması gerekmektedir. Vefk yaptırılmaya karar verdiğiniz vakit ilim ehli birine kesinlikle danışmanız gerekmektedir. Vefkler dört tabiat unsuruna göre düzenlenir. Vefkler kişinin özelliklerine göre düzenlenir. Bunun için önce bakım işlemi uygulanır ve en uygun vefk çeşidi tespit edilir. Örnek olarak; ateş, hava, toprak ve su tabiatına mensup insanlar bulunmaktadır. Buna göre kişiye bakım yaptıktan sonra ateş tabiatına mensupsa, ateş tabiatlı vefk yapılması gerekmektedir. Düzgün yazılmayıp hazırlanan vefkler, kişinin ruhsal dengesini bozabilir ve aksine kötü sonuçlar doğurabilir. Uygun günün melekleri ve müvekkillerini bilerek, isimlerini anarak ,saatini yıldızını bilerek ve tütsüsüne göre vefk yapılmalıdır. Şayet bunlara uyulmazsa  yapılan vefk geçersiz olur ve bütün çabalar heba olup sonuç alınamayacaktır.

Vefk Çeşitleri Nelerdir?

Vefkler kendi arasında çeşitlendirmek mümkün değildir. Ama belli başlı en çok kullanılan vefkler üçlü, dörtlü olan vefklerdir.

Her türlü konuda hiç çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir